Dorje Drollo - Ontul Rinpotše ja Karma Ratna Rinpotše

Dorje Drollo harjutuslaager

19. - 20. detsember toimub meil keskuse ruumides Dorje Drollo ritriit, mida juhendavad zoomi vahendusel Ontul Rinpotše ja Karma Ratna Rinpotše.

Alustame hommikul kell 9.30.

Laagris osalemiseks palume registreerida ennast tiibetibudism@gmail.com.


Dorje Drollo

Padmasambhaval ehk Guru Rinpochel on palju emanatsioone aga kõige tuntumad on kaheksa. Neist kaheksast on Dorje Drollo vast kõige jõulisem ehk raevukam. Padmasambhava võttis selle vormi, et alistada kontrollimatuid vaime ja deemoneid ning pööras nad Dharma meelseks, ning neist said kaitsjad. Dorje Drollo on "hullu tarkuse" - crazy wisdom - olemuse väljendus, mis väga kiirelt eemaldab välised, sisemised ja salajased takistused Dharmateel. Antud praktika kuulub Yangzap terma õpetuste kogusse.
Dorje Drollo tekst

Dorje Drollo eesti.pdf

Ontül Rinpotše

Ontül Rinpotše on rahvusvahelise Drikung Dzogtšen Kogukonna looja, mille keskused on Aasias, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Ta reisib palju mööda maailma, andes õpetust edasi sooja huumori, tarkuse ja suure kaastundega. Tema juhtimise all on mahukas tõlkeprojekt, et koguda, tõlkida ja säilitada Drikung Kagjü Yangzab termaõpetused.

Ontül Rinpotše varasemad kehastused on tihedalt seotud eelmise sajandi peidetud õpetuste (termade) suure avastaja Drikung Orgjen Nüden Dordžega, kes oli 8 sajandi Tiibeti valitseja Tri Song Detseni aegse suurmeistri Njang Ban Tingdzin Sangpo emanatsioon.


Karma Ratna Rinpotše

Ogyen Rangjung Drodül Dechen Dorje Rinpotše on sündinud 10. juunil 1980.a (tiibeti kalendri järgi raud-ahvi aastal) Zahoris/Mandis Põhja-Indias Ontül Rinpotše ja Tashi Dolma La perre. Tema sünnieelsel ja -järgsel ajal täheldati ohtralt heaendelisi märke – mitmed rinpotšed ja ritriidimeistrid nägid tähenduslikke unenägusid ja nägemusi. Nägemustest lähtuvalt tuvastati Rinpotše ametlikult 14. aprillil 2003.a Tema Pühaduse Dalai Laama ja Tema Pühaduse Drikung Kyabgöni Chetsang Rinpotše poolt kui IV Lho Drongtrüli kõrgem kehastus.