Tiibeti Keel - Andrew Mac.Kenzie

Kuna esimesel kursusel ei saanud paljud osaleda, siis teeme uue tiibeti keele kursuse kasutades Tšenrezigi sadhanat. Kursusega alustame reede õhtul, kus esimeses sessioonis kordame üle tiibeti tähed. Kes ei saa reede õhtul tulla, saab ühineda kursusega laupäeval, kus jätkatakse õpinguid sadhanat kasutades. Tiibeti tähtede eelnev tundmine teeb kursuse lihtsamaks.

Kursus toimub Vee tn 4, Pärnu tiibeti budismikeskuses.

Reedel alustame 18.00.

Laupäeval ja pühapäeval kell 10.00 ja päeva plaani paneme paika juba ühiselt koha peal. Kuna seekord on kursus kahe päevane, siis tulevad päevad pikemad ja intensiivsemad.

Õpetajast:

Andrew M. McKenzie on varem harjutanud Jaapani ja Sanskriti kirjutusvorme. Nüüd aga juba ligi 10 aastat tegelenud Tiibeti kalligraafiaga, viimased 5 eriti süvenenult. Õppinud Tashi Mannoxi käe all, kes on tuntud Tiibeti kirja kalligraaf (www.tashimannox.com). Andrew M. McKenzie on viljelenud nii eri kirjastiile, kui ka eri tehnikaid, proovinud ka vähem traditsioonilisi meetodeid. Seda nii paberil kui arvutis, lisades ka vajadusel liikumist ja heli. Tiibeti kirjastiilidega töötades on talle oluline olla samaaegselt väga keskendunud, täpne ja pidada silmas ka tausta filosoofiat, et uuel viisil vana teadmist kõrgekvaliteediliselt väljendada.

Osalustasu 50 € (kohapeal sularahas)

Registreerumine: merlepruul@gmail.com, 517 8278

Registreerumine vajalik seoses laudade paigutamisega.