Ravibuddha

Buddhat võrreldakse sageli arstiga, tema õpetust, Dharmat, ravimiga. Paranemiseks peab mõistma oma haigust, peab olema soov terveneda ja peab läbima ravikuuri. Need haigused, mida Dharma ravib, peituvad palju sügavamal kui need haigused, mida tavameditsiin ravib, ja neid ravimata ükski õnn pole võimalik, olenemata sellest, millises imelises füüsilises seisundis või paradiisikeskkonnas me oleme.

Ravibuddha nime "Menla" võib tiibeti keelest tõlkida kui kõrgeimat tervendajat või Laama tervendaja. Ravibuddha praktikat saab teostada nii Suutra traditsiooni kohaselt kui ka vastavalt Tantra traditsioonile. Viimasel juhul on see sama kui Guru jooga praktika või samastumine Laamaga, mille peamine eesmärk on saavutada tõeline tervis, kõrvaldades kõigi haiguste algpõhjused: teadmatuse, enesekesksuse, asjadesse klammerdumise, vaenulikkuse, rumala ükskõiksuse ülejäänute suhtes. Sellist eesmärki on muidugi väga raske saavutada, seetõttu Ravibuddha, kõikide arstide kuningas, õpetab erinevaid ravimeetodeid, mis aitavad meid vabastada kolme mürgi tagajärjel tekkinud haigustest.

Neli [meditsiinilist] tantrat ütlevad järgmist:

Kõigil haigustel on ühine algpõhjus - see on teadmatus, täpsemalt teadmatus tõelise mina puudumisest. See on sama kui näiteks lind lendab taevas suutmata oma varjust lahti rebida, nii ka kõik olendid, kes on teadmatuse võimuses, ei saa kuidagi haigustest vabaks.

Teadmatusest tulenevat kolm põhilist põhjust on: kiindumus, vastumeelsus ja rumalus/ükskõiksus. Need on kolm mürki ja nende viljad on: tuul, sapp ja lima - kolm haigusi põhjustavat alget.


Kuni algpõhjused (millest tulenevad otseselt haigused): tuul, sapp ja lima on tasakaalus, jäävad nad potentsiaalseteks haiguste tekitajaks, kuid niipea, kui nende omavaheline tasakaal on häiritud, avalduvad nad haigustena ja hakkavad kahjustama keha ja elu.

Ja edasi:

Põhjuste järgi jagunevad haigused:

(1) Kolmest meelemürgist tulenevad haigused

(2) Eelmiste elude tegevusest (karma) tulenevad haigused

(3) Kahe eelmise kombinatsioon.

Esimese rühma haigused tulenevad selle elu tegude põhjuste ja tingimuste kooslusest. Teise rühma haigused on loodud karma poolt, selle elu teod neid ei põhjusta. Rasked haigused on põhjustatud karma ja kolmest meelemürgist tulenevate haiguste kombinatsioonist.

Selles elus on haiguste põhjuseid kahte tüüpi: need, mis tulenevad inimesest enesest ning igasugused ootamatud õnnetused, mis tulenevad välja poolt. Esimesega on seotud: tuul, sapp ja lima; teisega: mürk, relvad ja deemonid ...

Kokku on üldise klassifikatsiooni järgi 404 erinevat tüüpi haigusi. Ravibuddha aitab neist kõigist lahti saada oma õnnistuste ja ravimeetoditega.