Keskus

Pärnu tiibeti budismi keskus Drikung Dorje Tšö Dzong

Pärnu tiibeti budismi keskus Drikung Dorje Tšö Dzong (Drikung Vajra Dharma Kindlus) on ühendus, mis koondab inimesi, kel on huvi budismi kui filosoofia, elustiili või ka lihtsalt mõttelaadi vastu.


2012. aastal andis Tema Pühadus Drikung Kjabgön Tšhetsang Rinpotšhe meie keskusele nime ja oma õnnistuse. Saime peakontorist kirja, kus seisis: " Here, you have good news that His holiness also blesses the new name for your center: འབྲི་གུང་རྡོ་རྗེ་ཆོས་རྫོང་། Drikung Dorjee Cho-zong). And he explain new name in brief that it stand for strong, hard, and greatest."

Keskus on ametlikult registreeritud ka Eestis kui mittetulundusühing, mille eesmärgiks on pakkuda võimalust suhelda budistliku mõttelaadiga inimestega ning ennekõike anda võimalus vaimselt areneda läbi autentsete ja edasijõudnud õpetajate juhiste. Inimesed, kes selles keskuses käivad, on erinevate soovidega, meie juurde on oodatud ja teretulnud kõik huvilised.


Seega on meie keskuse eesmärgiks pakkuda võimalust inimestele käia teed, mis talle kõige rohkem sobib: mõnedele meeldib filosofeerida, teistele lihtsalt koos käia ja arutada elulisi asju budistlikust vaatenurgast ning on ka neid, kes soovivad meditatsiooniharjutuste ja joogadega aste astmelt sügavamale minna. Samuti peab keskus oluliseks seda, et nii "õpetus" kui ka "harjutamine" ehk meditatsiooni- ja joogatehnikad oleksid tasakaalus.


Algajatele pakume vestlusvormis toimuvad õppegrupi koosviibimisi, kus arutatakse ja tutvutakse budistlike põhitõdedega. Plaanis on kasutada loengutel ka järjest rohkem külalislektoreid.

Sügavama filosoofia ja meditatsiooniharjutuste ning väepühitsuste andmisel toetub keskus põhiliselt Drikung Kagjü koolkonna Tiibeti meistritele, kuid samuti külastavad meid teiste liinide õpetajad ja laamad. Väga oluliseks peame rime (mitte-sektantlikku) suhtumist ja avatust kogu buda õpetuste spektrile.