Drupon Trinley Yeše

Carousel imageCarousel image

Drikung Kagjü laama Drupon Trinley Yeše on elanud aastaid eraldatuses mediteerides ja olnud retriidimeister paljudele tiibeti laamadele, kelle seas on olnud Eesti residentlaama Drupon Sangye Rinpotše, Tema Eminents Thritsab Gyabra Rinpotše, Auväärne Laama Kunsang Rinpotše, Kontšok Khandro ja paljud teised.


Trinley Yeše Rinpotše on sündinud 1941. aastal Tiibetis. 12-aastaselt andis ta noviitsi vanded T.E Thritsab Thubten Wangpo´le (eelmine Thritsab Rinpotše), mille järel õppis kõiki instrumente, palvete laulmist, rituaale ja traditsioonilist Laama tantsu. 30. aastaselt andis ta täielikud munga vanded kuulsale Patšung Rinpotšele, kes oli tema armastatud õpetajaks. Seejärel läbis ta Drikung Thil’i kloostris traditsioonilise kolme aasta retriidi, mille hulka kuulus 5-osaline Mahamudra ja 6 Naropa joogat.


Hiljem läbis Drupon Trinley Yeše range ning kinnise 3-aastase Mahamudra retriidi, mis toimus nii ööl kui päeval. Pärast seda sooritas Rinpotše pea 2,5 aastat kestnud 5-osalise Mahamudra ja 6 Naropa jooga retriidi Labtši’s. See on koht Nepaalis, kus virgus Milarepa. Legendaarse joogi jälgedes mediteeris Trinley Yeše Rinpotše ka Milarepa koobastes, olles igas koopas mitte vähem kui nädal.


Ta on külastanud ka kaks korda Eestit, viies siin läbi kaks retriiti.