Laama Tsering Rinpotše

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Auväärne Drubpon Tsering Rinpotše on tiibeti budismi Drikung Kagjü koolkonna laama ja resideerub Drikung Gartšen Instituudis.

Kaheksa-aastaselt võttis Rinpotše varjupaiga tema eminents Gartšen Rinpotšelt. Kolm aastat hiljem sai Rinpotše noore munga vanded, bodhisatva vanded ja ka Mahamudra juhised suure siddha Karma Norbu käest, kes kuulub Karma Kagjü koolkonda.

11-aastasest alates elas Rinpotše Ida-Tiibetis Gar kloostris, õppides Gartšen Rinpotše käe all. Seal ta lõpetas ka eelharjutused Drikung Džogtšen Yangzab’i ja Longtšen Nyingthig’i traditsiooni järgi.

Gar kloostris teenis Rinpotše viis aastat altarimeistrina, viies läbi palju tseremooniaid, rituaale ning drubtšen’e koos Gar Rinpotšega.

Rinpotše õppis ja õpetas rituaalseid tantse, rituaalinstrumentide mängimist, liivamandalate, tormade jm meisterdamist. Lisaks oli ta ka eeslaulja, viies läbi pujasid ja drubtšen’e.

Drubpon Tsering Rinpotše sai loendamatult pühitsusi, tuumjuhiseid, ja ülekandeid Gar Rinpotšelt, sh Kaheksa Heruka pühitsust, Drikung Kagjü 50 pühitsust, Tšakrasamvara pühitsuse, Vadžrajogiini ja Tšödi praktikakogumikud, lisaks kõik uue ja vana traditsiooni dharmakaitsjad.

Khenpo Jigme Phuntshok’ilt sai ta Kalatšakra pühitsuse.

Lisaks sai Rinpotše juhiseid Payül Khenpo Tenzin’i käest järgmiste pühade tekstide kohta: „Bodhitšaryavatara“, „37 Bodhisatva toimimisviisi“, kolm vannet, „50 värssi vaimse õpetaja kohta“.

Nyingma Khenpo Ješe käest sai ta Ngag Tšung ülekande ning juhised „Alus-tee-tulem soovpalve“ kohta.

Khenpo Urgyen Rinpotše käe alla õppis ta Gampopa „Vabanemise ehtekeed“, „Gong Chig’i“ ning tiibeti õigekirja.

Saja päeva eralduses praktiseeris Rinpotše Kuue valla tonglen’i, mis põhineb Patrul Rinpotše „Minu täiusliku õpetaja sõnadele“.

Khenpo Münselilt sai Rinpotše veel bodhisatva vande, Sukhavati soovpalve juhised, Nyingma phowa ja Džogtšeni Tregtšödi, Thögali, Ješe laama, samuti Khor-de-Rü-šen’i praktika juhised, ning Rigpätsäl’i pühitsuse.

Enda treeningu käigus tegi Rinpotše läbi palju eraldatusi, kus ta harjutas pikki sadhanaid sellistes praktikates nagu Vadžrakilaya, Yamantaka, Guru Drakpo, Vajrasatva, Amitabha, Valge Tāra, Tšöd ning Nyungne 100 kogumikku.

Lisaks läbis auväärne traditsioonilise kolme aasta, kolme kuu, kolme päeva retriidi, harjutades viieosalist Mahamudrat, mida teatakse nime all „Tšagtšen Ngaden“, ning Kuut Naropa Joogat, juhised neile sai ta Lho Bongtrul Tenzin Nyinma’lt.

2000. aastal ehk mao-aastal sai Rinpotše Dehradunis Indias kõik Drikung Kagjü traditsiooni pühitsused ja ülekanded tema pühadus Drikung Kyabgön Tšetsangilt.

Ahviaastal 2004 omistati talle pealaama ja Gar Rinpotše poolt tiitel Drupön ehk retriidimeister.

2003. aastal, Gar Rinpotše soovil, sai laama Tseringist residentlaama Dringung Gartšen Instituudis Münhenis, kus ta esindab Gar Rinpotšet kogu Euroopas.

Oleme õnnelikud, et Tsering Rinpotše toetab meie sanghat enda paljude õpetuste, suurte teadmiste ja kaastundega, piiritu energia ja kannatlikkusega.

Drubpon Tsering räägib saksa ja inglise keelt.