Ogyen Rangjung Drodül Dechen

Dorje Rinpotše

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Ogyen Rangjung Drodül Dechen Dorje Rinpotše on sündinud 10. juunil 1980.a (tiibeti kalendri järgi raud-ahvi aastal) Zahoris/Mandis Põhja-Indias Ontül Rinpotše ja Tashi Dolma La perre. Tema sünnieelsel ja -järgsel ajal täheldati ohtralt heaendelisi märke – mitmed rinpotšed ja ritriidimeistrid nägid tähenduslikke unenägusid ja nägemusi. Nägemustest lähtuvalt tuvastati Rinpotše ametlikult 14. aprillil 2003.a Tema Pühaduse Dalai Laama ja Tema Pühaduse Drikung Kyabgöni Chetsang Rinpotše poolt kui IV Lho Drongtrüli kõrgem kehastus.

Haridus

1985.a alustas Rinpotše oma ema käe all tiibeti ja inglise keele õpinguid; need jätkusid 1987.a ühes Sikkimi munitsipaalkoolis. Aasta hiljem astus noor Rinpotše Jangchub Lingi kloostrisse Dehra Dunis, kus ta õppis budistlikku filosoofiat ja tiibeti keele grammatikat. Seal andis ta ka Tema Pühadus Drikung Kyabgön Chetsang Rinpotše ees oma mungatõotused. 1997-2005 õppis Rinpotše Dzongsar Instituudis budistlikku filosoofiat ja sai seal ka Manjusri väeülekande.

Väepühitsused

Esimese, Kalatšakra väepühitsuse sai Ratna Rinpotše Tema Pühadus Dalai Laamalt Bodh-Gayas 1987. a; aastate jooksul on ta pühadustelt ja auväärsetelt vastu võtnud Phur-Pa, Yang-Zabi, Drikung Kagyu kaitsja, Chödi ja Rinchin Terzodi väepühitsused, saanud lisaks haruldasi Drikung Kagyu koolkonna suulisi õpetusi, väepühitsusi Viiekümnele Õnnistusele ning Gong-Chiki õpetuse.

Ontül Rinpotše on Suure Joogi Shedang Dorje rituaaliharjutuse “Seadmuse Mahayana-astmete Olemus” ning suulise ülekande ja väepühitsuse Lho Nuden Dorje “Südamete Suure Joovastuse Olemuse Kehtestamine” üleandjaks oma pojale.


2007. aastal võttis Rinpotše ette viiepäevase jalgsirännaku Lap-Che koobaste poole kolmekuuliseks eralduslaagriks pühapaigas, kus Milarepa oli esmakordselt saavutanud meeleloomuse täiuslikkuse.