Tema Eminents Thritsab Gjabra Rinpotše

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Tema Eminents Thritsab Gjabra Rinpotše on teise Drikung Kagjü Troonihoidja Khentšhen Tsultrim Dordže (Tõotuse Vadžra, 1154-1221) taassünd. Khentšen Tsultrim Dordže pühitseti juba väga noorelt. 46 aasta vanusena rändas ta Drikung Thili Kloostrisse Tiibetis, et austust avaldada Isand Džigten Sumgönile. Kohtumisel Isand Džigten Sumgöniga, tundis ta otsekohe nende vahel olevat tugevat sidet. Sellest ajast peale püsis ta Isand Džigten Sumgöni kõrval ja omandas kõik tähtsaimad õpetused temalt.


Tema Eminentsi Thritsab Gjabra Rinpotše eelmine taassünd oli Gjabra Thubten (1921-1979), kes oli selle aja Tema Pühaduste Drikung Kjabgön Tšetsang Rinpotše ja Drikung Kjabgön Tšungtsang Rinpotše lähim õpilane. Pärast seda kui Tema Pühadused siit ilmast lahkusid, sai temast Tiibeti Budismi Drikung Kagjü liini juht. Pärast kahe tema Pühaduse uut taassündi sai temast nende õpetaja. Thritsab Rinpotše andis edasi ka kõik Dharma õpetused ja väepühitsused ning Drikung Kagjü liini praktikad kahele taassündinud Pühadusele ja teistele laamadele. Drikung Kagjü liini ajaloos võib pidada Tema Eminentsi Thritsab Gjabra Rinpotšet üheks kõige suurima panusega õpetajaks.

Praegune Thritsab Rinpotše (seitsmes taassünd) sündis Indias 10. veebruaril 1981. Tema Eminentsi taassündi tunnistas Tema Pühadus Tšetsang Rinpotše 1986. aastal ja ta trooniti ametlikult 14. jaanuaril (Tiibeti kalendri järgi) aastal 1990. Järgides mineviku suurte meistrite teed, tegi ta läbi kolme aastase retriidi (1996-1999), võttes endale kohustuse tuua kasu kõikidele olenditele.