Yudra Rinpotše

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Padmasambaval oli tema eluajal 25 lähimat järgijat/ õpilast ning üks neist oli Yudra Ningpo. Yudra Ningpo oli suur tõlk ja õpetlane, kes sai õpetusi Vairotšanalt ja Vimalamitralt ning Guru Rinpochelt. Ta tõlkis palju tekste, seal hulgas 13 osa Kulayaraja Tantrast ( tiibeti keeles Künje Gyalpo) 18’st tekstist. Tegemist on Dzogcheni Semde meele õpetuste kogumikuga.


Tema 16. ümbersünd, praegune Yudra Rinpoche sündis 1949 aastal Tiibetis. Kui Rinpoche oli 5 aastane siis kinnitasid tema ümbersündi Drikungi Pealaamad Chetsang ja Chungtsang Rinpoche ja andsid talle tiitli ja nime Konchok Tenzin Mingyur Chöying Wangpo mis tähendab teadmiste ja väe hoidja.


Yudra Rinpoche õpib kõigest ja kõikjal. Seepärast on temast saanud paljude liinide õpetuste liinihoidja väga kõrgetelt laamadelt. Peamised õpetajad kellelt ta sai Nyingma liini õpetused on Kyabje Dudjom Rinpoche ja Dilgo Kyentse Rinpoche ning Chatral Rinpoche, Drikung Kagyu liini õpetused sai ta Drikung Kagyu emakloostris Drikung Thili’s ühelt oma aja väekamalt Drikungi liini õpetajalt Mahasiddha Druwang Pachung Rinpochelt, kes oli ka Druwang Konchok Norbu Rinpoche ja paljude teiste Drikungi liini meistrite õpetaja. Samuti on ta saanud õpetused Sakya ja Karma Kagyu liini õpetajatelt. Kolmekümne aastaselt kohtus ta Lõuna Indias Polo Khen Rinpochega keda hüüti Džogtšeni isaks. Polo Rinpoche andis talle Džogtšeni õpetused ja juhendas ka tema ritriiti. Pärast Benarese Budistliku filosoofia kooli lõpetamist praktiseeris ta mitmeid aastaid Sri Lankal, kus ta õppis ka Theravāda praktikaid. Tema Pühaduse Dalai Laama soovil pärast Sri Lanka perioodi viibis ta Jaapanis Tulkuna ja õpetas erinevaid rituaalseid praktikaid kolm aastat. Jaapanist tagasi tulles kohtas ta Mahasida Khyunga Rinpoched, kes andis talle Mahamudra ülekanded ning praktiseerides mitmed aastad tekkis tal kolmanda silma kohapeale thigle, mida peetakse realisatsiooni märgiks. Üheksakümnendate algul läksid nad koos Nubpa Rinpochega Lapchi mägedesse, kus Yudra Rinpoche tegi ritriiti Milarepa koopas ning kinkis Lapchi kloostrile 108 tekstist koosneva Kangyuri õpetuste kogu. Ta on palju toetanud nii Drikungi liini kloostreid kui ka teiste liinide kloostreid ning õpetajaid.


On üsna haruldane, aga võib julgelt öelda, et Yudra Rinpoche valdab nii Theravada, Mahayana ja Vajrayana õpetusi ning on realiseerunud Bodhisattva. Tal on väga head teadmised tiibeti meditsiinist, astroloogiast ning tiibeti keelest. Hetkel elab ta Nepaalis Swayambhu stuupa lähedal väga tagasihoidlikku elu. Kuigi tema kohta on internetist raske infot leida, siis sellegipoolest on tal palju õpilasi ning koduuksed on alati õpilastele avatud. Need, kel on õnnestunud temaga kohtuda või temalt õpetust saada on ühisel arvamusel, et tegemist on väga suure meistri ning õpetajaga.

This site uses cookies to personalize your experience, analyze site usage, and offer tailored promotions. www.youronlinechoices.eu