Märts 2008 Uulu

Laama Konchok Sangyas Rinpoche juhendamisel

Manjushri harjutuslaager

Laama Konchok Sangyas Rinpoche

on Drikung Kagyu Keskuse õpetaja ehk laama. Laama Sangyas sündis Tia külas Ladakhis 1973. aastal. Ladakh on küll India vabariigi põhjapoolseima Jammu ja Kashmiri osariigi koosseisus, kuid sellel paikkonnal on tuhandeaastase Ladakhi kuningriigi ajalugu ning tugev tiibeti budistliku kultuuri mõju. Perekond pani 9-aastase Sangyase kohalikku Lamayuru nimelisse drikungi kloostrisse. Pärast budistliku alghariduse saamist läks ta edasi õppima Drikung Kagjü Instituuti Jangchublingi Dehra Dun´ linna lähedal Indias, kus omandas erinevaid budistlikke õppeaineid. Mõnda aega oli laama Sangyas drikungi koolkonna pealaama Chetsang Rinpoche isiklik abiline. Instituudi lõpetamise järel läks ta tagasi Ladakhi, kus viibis kaks aastat kohalikku kogukonda teeniva laamana Tingmosgangi külas asuvas Jas Karmo väikeses kloostris. Drikungi pealaama Tema Pühadus Drikung Kyabgon Chetsang Rinpohe saatis laama Sangyase drikungi koolkonna traditsioonilisse kolme aastasesse eralduslaagrisse Almorasse, kus Ngöndro praktikate, paljude rituaalide ja meeleharjutuste omandamise hulgas teostas ta Naropa kuue jooga praktikad.

Manjushri

Nii nagu Avalokiteshvara on kõikide budade "armastuse" kehastus, samuti on Manjushri kõikide budade "tarkuse" kehastus. Manjushri praktika on äärmiselt oluline, et meis areneks ületav tarkus, kõiketeadmine, intelligentsus, mälu, kõnevõime jne... Garchen Rinpoche on öelnud, et me peame Manjushri praktikat tegema juba seetõttu, et muidu on raske Buda õpetust mõista. Manjushri on toonud palju teadmisi meie inimeste ilma, näiteks astroloogia, ennustamised, tantrad ja muu...

Samuti on vajalik neil inimestel, kes soovivad osaleda Yamantaka drubchenil Saksamaal, eelnevalt läbida Manjushri ritriit, kuna Yamantaka on Manjushri raevukas vorm ning üks kõige võimsamaid ja keerukamaid Iidameid Drikung Kagyu liinis üldse.

Manjushri harjutuslaagris osales 30 inimest. Suured tänud kõigile osalejatele!