Veebruar 2017 Pärnu

Laama Tsering Rinpotše juhendamisel

Valge Tara harjutuslaager

Laama Tsering Rinpotše

Laama Tsering on Drikung Gartšen Instituudis residentlaama Münhenis, Saksamaal. Ta pühitseti mungaks kaheksa-aastaselt. Ta läbis õpingud Drikung Kagjü liini peakloostris, mis asub Dehra Dünis, Indias.


Pärast Drikung Yangzabi ja Longtšen Nyinthigi traditsiooni eelharjutuste läbimist sai ta õpetusi Phowa ning samuti Dzogtšen Trektšödi ja Thögali praktikate kohta. Sajapäevase retriidi (tiib. k. Shag gya) ajal harjutas ta kuue olemasolu valla tongleni.


Lisaks on ta lõpetanud traditsioonilise kolme-aastase retriidi, mis koosneb Viieosalisest Mahamudrast ja Kuuest Naropa Joogast. Vahetult pärast seda sai ta Tema Pühadus Tšetsang Rinpotše ja Tema Eminents Gartšen Rinpotše käest tiitli drupön (retriidi-meister).


Tema Eminents Gartšen Rinpotše palvel on laama Tsering viibinud 2002. aastast alates Saksamaal ning viib Drikungi Gartšeni Instituudis regulaarselt läbi pudžasid, annab väepühitsusi ja õpetusi ning tegeleb ka retriidis olevate harjutajate abistamisega ja juhendamisega.

Valge Tara

Valge Tara (skrt. tāra) on üks Tara 21-st emanatsioonist ja on seotud eelkõige pika elueaga. Ta kuulub Lootose (Amitabha) perekonda ning kehastab kaastunnet nagu Avalokitešvaragi. Valgele Tarale mediteeritakse tervise, elujõu ja pika eluea saamiseks. Samuti annab ta algtarkust ja pälvimusi. Tara valge värv tähistab puhtust ning ta kannab Sambhogakãya bodhisattva ehteid. Valgel Taral on seitse silma: kaks tavalist, üks otsaees ning silm mõlemis peopesas ja taldades. See sümboliseerib, et ta näeb kõikide olendite kannatusi.

Võrreldes Rohelise Taraga on ta oma olemuselt rahulikum, küpsem ja tegutseb pigem pikemaajaliste takistuste ja probleemide eemaldamisega.